Masz pytania? kontakt

FOTOTAPETY

Polski

Fototapety

Bardzo duża dostępność zdjęć w Internecie sprawia, że każdy może zagospodarować własną ścianę dowolną grafiką. Nie ma tu znaczenia rodzaj powierzchni, na którą będzie przyklejana fototapeta, jednak warto o niej wspomnieć, zamawiając produkt. Dlaczego? Każda ściana posiada inną strukturę, a w związku z tym, inne jest przyleganie fototapety do podłoża. Na ścianie z dużymi nierównościami (wypukłościami) nie każdy materiał będzie dobrze przylegał.

Fototapety dzielimy na dwie grupy :

- przyklejane standardowo na klej

- samoprzylepne

Fototapety przyklejane standardowo na klej

Drukowane są w pełnej palecie kolorystycznej CMYK. Różnica między materiałami polega głównie na grubości fototapety (od 150 do 320 mikronów) oraz rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana. Najtańsze fototapety to tapety papierowe oraz fizelinowe. Przy ich przyklejaniu trzeba postępować z nimi dość delikatnie, aby nie naruszyć ich struktury.  Tapety papierowe dzięki niskiej cenie nadają się do pomieszczeń, w których chcemy często zmienić wystrój.

Kolejna grupa to tapety fizelinowe powlekane pcv. Dzięki zawartości pcv są sztywniejsze oraz zdecydowanie grubsze od fizelinowych. Tapety tego typu są również łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości oraz zdecydowanie łatwiejsze do przyklejania.

Tapety fizelinowe występują również z dodatkiem włókien szklanych, przez co są mocniejsze i ładnie pokrywają pęknięcia na ścianie. Są dość odporne i polecane w miejsca dużej użyteczności.

Część opisanych powyżej rodzajów tapet posiada klej aktywowany wodą, więc nie musimy kupować osobno kleju. Kleje wykorzystywane do fototapet są to kleje uniwersalne, które można zakupić w każdym sklepie sprzedającym farby, czy kleje. Należy tylko określić rodzaj tapety, do jakiej mają być przeznaczone.

Powyższe rodzaje fototapet występują w strukturach półmatowych lub matowych.

 

Fototapety samoprzylepne

To osobna grupa fototapet, zdecydowanie bardziej wytrzymała od powyżej opisanych. Materiały te są grubsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Fototapety samoprzylepne nadają się na powierzchnie nierówne, tynki, czy nieotynkowane podłoża z nierównościami. Tapety tego typu na nierówne powierzchnie należy nakładać „na gorąco”, co wymaga trochę więcej pracy, natomiast na gładką powierzchnię możemy nakładać je „na zimno ". Dostępne są fototapety samoprzylepne o powierzchniach matowych oraz błyszczących.

Prawie każdą fototapetę można zabezpieczyć przed ścieraniem i blaknięciem. W tym celu pokrywa się ją lakierem, co gwarantuje odporność na porysowanie (np. w trakcie mycia) oraz zachowanie nasycenia kolorów przez dłuższy czas.

Jak zamówić ?

Mamy do wyboru dwa rozwiązania dla produkcji fototapet:

1. Fototapeta wykorzystująca własne zdjęcia ( wykonane przez nas aparatem  )

- tu wystarczy przesłać nam rozmiar ściany do umieszczenia na niej fototapety oraz zdjęcie, które ma się na niej znaleźć. Zdjęcie powinno być dobrej jakości (wysokiej rozdzielczości), ponieważ jeśli ściana będzie duża, zdjęcie będzie wymagać powiększenia. Fotografie niskiej jakości mogą stać się nieostre. Po otrzymaniu zdjęcia i dopasowaniu do rozmiaru określimy, czy zdjęcie się nadaje, czy też należy zmniejszyć  powierzchnię, na którą ma zostać przyklejone.

 

2. Fototapeta wykorzystująca zdjęcia dostępne w banku zdjęć

- kupujecie zdjęcie w banku zdjęć dostępnym w Internecie (fotolia, istockphoto, shuttrestock) i przesyłacie do nas. Procedura jest identyczna jak powyżej. Banki zdjęć oferują 3 lub 4 wielkości zdjęć i zawsze najlepiej jest kupować te największe, ponieważ mają wysoką rozdzielczość.

 

Wyślij nam zdjęcie ściany, a naniesiemy na nie wybraną przez Ciebie grafikę, byś mógł zobaczyć, jak będzie się ona prezentować.

KONTAKT

Dane teleadresowe

tel./ kom.  +48 22 662 49 16 

( 7.00-22.00 7 dni ) 

sprzedaz@enaklejki.com.pl

UWAGA!

Pytając o cenę prosimy o podanie:

-wielkość naklejki (określić w cm czy w mm)

-ilość naklejek

-sposób docięcia (na arkuszu, rolka, cięte każda osobno-jak do rozdawnictwa)

na korespondencję staramy się odpowiadać w ciągu kilkunastu minut.

Wszystkie ceny podawane są w wartościach NETTO !

Formy płatności :

Zapraszamy. BIURO.

pon-pt 8.00-18.00

sobota: prosimy o telefon przed wizytą. 

ET Usługi Reklamowe

ul. Koronacyjna 20a

02-496 Warszawa

NIP PL521 212 45 48

 

WRÓĆ DO WZORÓW WSZYSTKICH NAKLEJEK

TOMASZ BARTOSIEWICZ E T USŁUGI REKLAMOWE w Verif.pl